Informace o nás

"Moje malé světýlko, chci, aby svítilo!"

Těmito slovy začínáme téměř každé naše setkání. A k čemu že se tato slova váží? Přece k písničce o světýlku. A k jakému světýlku? No přeci ke svíčce, kterou si při každém setkání zapálíme, s kterou si povídáme. Že dětem do rukou oheň nepatří? O tom by se dalo polemizovat, nicméně se snažíme o zachování všech bezpečnostních postupů a při manipulaci s ohněm se automaticky zvyšuje ostražitost matky, jejíž dítě, potažmo děti, světýlko drží. Po přivítání a představení se nastává příležitost k modlitbě. Chválíme, děkujeme, prosíme. A pak spolu zpíváme, tvoříme, povídáme si. Na závěr nesmí chybět modlitba a krátké rozloučení.

Pokud by naše setkání navštívily děti školou povinné, asi by se rychle vrátily domů pro své mladší sourozence, nejlépe ve věku 2 - 6 let, kterým jsou tato setkání šita na míru. A nejspíš by s sebou vzaly i své maminky, protože nejen že jejich děti potřebují občas pomoci, povzbudit, ale i ony samy si jistě rády popovídají s podobně laděnými ženami, které prožívají stejné či podobné radosti a starosti. 

Naše společenství také může vést  k dalšímu setkávání  nejen křesťanských rodin za účelem výletů, prázdninových akcí apod., čímž se ještě zintenzivní radost z blízkosti lidí, kterým nejsou lhostejné křesťanské hodnoty a kteří se mohou navzájem obdarovat, a to nejen  hmotnými statky:-)

 

Pokud máte chuť, čas a malé děti, přijďte se za námi některou středu podívat!

Jak to celé začalo?

Za Světýlko patří dík Mgr. Marušce Janošíkové, která svým nádherně laskavým, hravým a profesionálním přístupem umožnila několika rodinám z farnosti prožít krásná odpoledne, na která se děti velmi těšily. Vše se souhlasem a podporou našich duchovních. Více informací o vývoji Světýlka se dozvíte později:-)